Безоплатна правова допомога

Методичні рекомендації. Недостовірна інформація: відповідальність за її розповсюдження

Право на вільне висловлювання гарантовано статтею 34 Конституції України, якою встановлено, що кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або у інший спосіб – на свій вибір. Така інформація повинна поширюватися із дотриманням законодавчих норм про її достовірність та не порушувати права інших осіб.

09:10:15 17.11.2023

Учасники бойових дій мають право на безоплатну правничу допомогу: куди звертатися та як можуть допомогти юристи

Понад 10 тисяч ветеранів війни та військовослужбовців звернулися до системи безоплатної правничої допомоги від початку 2023 року. Серед поширених питань цієї категорії клієнтів – підстави звільнення з військової служби, порядок переведення до іншої військової частини, а також ті, що стосуються сімейних правовідносин, зокрема стягнення аліментів, розлучення, оформлення спадщини. Розповідаємо, як учасникам бойових дій отримати безоплатну правничу допомогу та в яких випадках може допомогти система БПД.

15:58:37 09.10.2023

Методичні рекомендації щодо підтвердження періодів роботи на тимчасово окупованій території, що зараховується до стажу роботи

Основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, є трудова книжка.

08:53:42 09.08.2023

Вчинення кримінального протиправного діяння під впливом фізичного або психічного примусу

У контексті повномасштабної війни та масового застосування окупаційними військами насильства з метою захоплення влади особливо важливим є розуміння статті 40 Кримінального кодексу України. Згідно з нею, особи, які діяли або бездіяльність яких були зумовлені фізичним або психічним насильством з боку представників окупантів, не несуть повної кримінальної відповідальності за свої дії.

09:51:49 31.07.2023

Отримання статусу учасника бойових дій добровольцям – цивільним особам, які брали безпосередню участь у захисті України

Ми всі чекали на ці зміни і ось вони були внесені до Постанови Кабінетів Міністрів України № 414 від 20.08.2014 року. Ці зміни стосуються отримання статусу учасника бойових дій добровольцям – цивільним особам, які брали безпосередню участь у захисті України.

15:41:55 18.07.2023

Українці за кордоном можуть проконсультуватися з юристом щодо українського законодавства в Telegram

Мільйони наших співгромадян зараз за кордоном. Розв’язати правові проблеми у межах українського законодавства можуть допомогти  юристи системи безоплатної правової допомоги. Отримати консультацію юриста можна безоплатно через Telegram.

11:56:09 25.06.2023

Право  військовослужбовців на іпотечне кредитування

Закон України «Про іпотеку» визначає іпотеку як вид забезпечення виконання зобов’язання нерухомим майном, що залишається у володінні і користуванні іпотекодавця. Важливою умовою є те, що іпотекодержатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов’язання задовольнити свої вимоги за рахунок предмета іпотеки. Тобто це такий різновид кредиту, отриманий під заставу нерухомого майна.

13:02:11 07.06.2023

Діти мають право на всі види правових послуг від системи БПД: як їх отримати — у новому лендингу

Як система безоплатної правової допомоги може допомогти дітям — дізнайтеся з посадкової сторінки (лендингу), створеної в межах кампанії про безбарʼєрний доступ до правових послуг.

08:35:54 02.06.2023

Питання-відповідь стосовно зняття арешту з рахунків.

06.05.2023р. був прийнятий Закон України № 3048-IX, який набув чинності. Цей закон вніс зміни до деяких законодавчих актів щодо примусового виконання рішень судів та інших органів влади під час воєнного стану. Однією зі змін, внесених цим законом, є можливість часткового використання грошових коштів, які перебувають на "арештованих" рахунках.

15:51:29 22.05.2023