A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ворожбянська міська громада
Сумська область, Сумський район

Безоплатна правова допомога

Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України

1 травня 2023 року набув чиності Закон України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України». Даний закон передбачає, що працівники об’єктів критичної інфраструктури, держслужбовці та посадовці місцевого самоврядування, які отримали шкоду внаслідок агресії рф, можуть отримати одноразову грошову допомогу.

14:45:55 08.05.2023

Порядок призначення державної соціальної допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку

Законом України № 646-IX від 02.06.2020 «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» запроваджено новий вид допомоги на догляд - одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" або Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

14:04:31 13.04.2023

Підстави для відстрочки від мобілізації

Нормативно-правовим актом, що регулює питання мобілізації, підстав для відстрочки від призову під час мобілізації є Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Переглянути та ознайомитись із змістом закону можна за покликанням:

15:17:58 03.04.2023

Моя близька людина перебуває в зоні активних бойових дій або на тимчасово окупованій території і з ним/нею тривалий час немає зв’язку. Що робити?

1.В зонах активних бойових дій може бути відсутнє покриття оператора мобільного зв'язку або електроенергії, тому людина може стикнутися з проблемою заряджання телефону або його втратою чи пошкодженням.

16:56:58 30.03.2023

Про порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком

27.12.2022 року Постановою КМУ  № 1449  було затверджено Порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком.

15:57:45 21.03.2023

Земля, якою Ви користуєтесь, чи власником якої Ви є, забруднена (пошкоджена) внаслідок збройної агресії РФ. Як діяти?

04.04.2022 Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України видало наказ № 167 « Про затвердження Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану», яка  визначає порядок розрахунку розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам державами, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання та фізичними особами через забруднення ґрунтів, засмічення земель, допущених унаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану внаслідок їх дій або бездіяльності на усіх землях України незалежно від їх категорій та форм власності.

09:43:02 28.02.2023

Обмежена придатність до служби: що це означає під час воєнного стану

«Обмежено придатний» напевно, за останній рік кожен громадянин хоча б чув про існування даного поняття, однак як показує практика не всі ще розуміють, що вона означає. Тож, розвінчуємо перший міф обмежена придатність - це не підстава доя перетину державного кордону, навіть з формулюванням у військовому квитку:

13:44:12 09.02.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора