1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом

Дата: 01.12.2023 08:17

Фото без описуЛише минулого року СНІД забрав 630 тисяч життів у всьому світі. Понад 1 мільйон людей заразилися ВІЛ.

❗️ Небезпека в тому, що протягом перших тижнів, місяців чи навіть років ВІЛ не має жодних симптомів. Тим часом вірус поволі руйнує імунну систему людини, а та передає його далі.

☝️ Саме тому важливо періодично проходити тестування на ВІЛ. Тим більше, це займає не більше 15 хвилин.

🇺🇦 Наразі в Україні встановлено понад 158 тисяч випадків ВІЛ-інфекції і майже 49 тисяч випадків СНІДу, з них понад 9 тисяч випадків ВІЛ і майже 3 тисячі випадків СНІДу зареєстровано у 2023 році. Насправді цифра може бути іншою, адже, на жаль, більшість людей не роблять регулярних експрес-тестів, а кожна третя людина із ВІЛ не знає про свій діагноз.

❗️ Пам'ятайте, позитивний тест на ВІЛ уже не є вироком. Антиретровірусна терапія дозволяє тримати вірус під контролем.

Антиретровірусна терапія є безоплатною – ліки можна отримати в закладах охорони здоров’я своєї громади. Головне – знати про свій ВІЛ-статус, аби вчасно почати терапію і запобігти розвитку СНІДу та передачі вірусу іншим. Препарати АРВ-терапії необхідно приймати безперервно й систематично, адже без щоденного пригнічення ліками вірус знову почне розмножуватися та набуде стійкості до препаратів попередньої схеми лікування.

#WorldAIDSDay