Як жінкам захиститися від насильства – онлайн та офлайн, що робити для покарання кривдника

Дата: 29.07.2022 15:19

Фото без описуЗа понад чотири місяці повномасштабної війни експертки фіксують зростання випадків насильства щодо молодих жінок порівняно з періодом до 24 лютого.

Під час великої війни виокремлюють п'ять небезпечних тенденцій:

• Домашнє насильство в сім’ях переселенців.
  • Використання зброї для погроз, зокрема від представників тероборони різних регіонів.
  • Побільшало звернень щодо насильства в сім’ях, де раніше такого не було.
  • Зменшення уваги правоохоронців до випадків домашнього насильства.

Перестали працювати притулки для жінок, де йдуть бойові дії чи територія окупована.

Як себе захистити та що робити, аби покарати кривдника чи кривдницю розповідаємо у спецпроєкті LIGA.net та структури UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні в рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру.

Проєкт реалізовано ГО Internews Ukraine за підтримки структури ООН «Жінки в Україні» в межах програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (Структура ООН «Жінки в Україні»), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA), а також Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європеи?ськии? Союз (ЄС), Європеи?ськии? інвестиціи?нии? банк (ЄІБ), Посольство США в Украі?ні, а також уряди Даніі?, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегіі?, Польщі, Швеи?царіі?, Швеціі? та Японіі?.