Ворожбянська міська громада
Сумська область, Сумський район

Вітаємо з Днем Української Державності!

Дата: 28.07.2022 08:00
Кількість переглядів: 2255

Фото без описуСьогодні, 28-го липня 2022 року, Україна відзначає День Хрещення Київської Русі та День Української Державності. 

День Української Державності - свято нове. Президент Володимир Зеленський оголосив про його заснування 24 серпня 2021 року, у 30-ту річницю Незалежності України.

 

Про що День Української Державності? Чому ми святкуватимемо його одночасно з Днем Хрещення Київської Русі? 

Фото без опису

День Української Державності має на меті затвердити спадкоємність понад тисячолітньої історії українського державотворення та протидіяти історичним фейкам про єдність походження українського та російського народів.

Ми маємо знати, що перші історичні згадки про українське державотворення - стосуються заснування столиці Давньоруської держави - міста Києва та подіями, пов'язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію. Це був цивілізаційний вибір для України. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, писемності. 

Фото без описуСаме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі - України - 28 липня - встановлено День Української Державності. 
Він нероздільно пов'язаний із військовими тисячолітніми традиціями, з історією українського конституціоналізму, з прагненнями до свободи та самостійності та державними символами. 

Ми маємо знати та пишатися досягненнями нашої держави на шляху її становлення. Бо є чим - Україна має понад тисячолітню історію українського державотворення!

Пишаємося Україною! Будьмо єдиними, будьмо гідними, будьмо вільними!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора