Про організацію надання соціальних послуг для осіб з інвалідністю у рамках фінансової підтримки громадських об’єднань осіб з інвалідністю

Дата: 27.11.2023 14:55

Міністерство соціальної політики за результатами проведеної 09.11.2023 р. спільної наради щодо фінансової підтримки громадських об’єднань осіб з інвалідністю на для надання соціальних послуг особам з інвалідністю надіслала роз’яснення щодо алгоритму дій на місцях для забезпечення структурними підрозділами з питань соціального захисту населення подальшої роботи стосовно організації надання соціальних послуг мешканцям громад із числа осіб з інвалідністю.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на соціальний захист осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 р. №120, бюджетні кошти за напрямом «фінансова підтримка громадських об’єднань для надання соціальних послуг особам з інвалідністю» спрямовуються відповідно до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку громадських об’єднань для надання соціальних послуг особам з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 р. №70 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю» (далі - Порядок №70).

Фінансова підтримка громадських об’єднань здійснюється на конкурсних засадах відповідно до ми вимог Порядку проведення конкурсу із визначення програм проектів заходів розроблених інститутами громадського суспільства для виконання реалізації яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 р. №1409.

Додатково зазначається, що кошти з державного бюджету на фінансову підтримку спрямовуються переможцем конкурсу, які надають послуги отримувачем, що мають право отримувати їх на безоплатній основі, зокрема:

1) незалежно від доходу:

• особам, які постраждали від торгівлі людьми, особам, які постраждали від домашнього насильства, дітям з інвалідністю та дітям з переліком захворювань, особам з інвалідністю першої І групи, дітям-сиротам, дітям, позбавленими батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років;
  • сім’ям опікунів, піклувальників, прийомним сім’ям, дитячим будинком сімейного типу, сім’ям патронатних вихователів, особам, яким завдано шкоди пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією;
  • окремі соціальні послуги: інформування, консультування, надання притулку, представництва інтересів, переклад уже з тобою мовою, а також соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово);

2) особам, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше 2 прожиткових мінімумів.

Також звертаємо увагу на те, що отримувачами соціальних послуг у рамках фінансової підтримки ГОІ можуть бути виключно ті особи з інвалідністю, які мають право на отримання таких послуг на безоплатній основі.