Ворожбянська міська громада
Сумська область, Сумський район

Усиновлення під час війни

Дата: 28.09.2023 08:57
Кількість переглядів: 55

Війна навчила кожного з нас не ставити життя на паузу, а навпаки, швидше ухвалювати омріяні рішення. Тому все більше сімей саме зараз, в умовах воєнного часу, цікавляться можливостями усиновлення.

Працюємо над тим, щоб цей процес відбувався швидше й ефективніше, реагуємо на потреби обставин та часу. Так, 3182 дітей було евакуйовано з України за кордон у складі інституційних закладів, 1880 із них перебувають на обліку для усиновлення. Тож наразі встановлено спеціальний алгоритм, який дозволяє запустити процедуру усиновлення дитини, тимчасово переміщеної з України.

Важливо наголосити: всиновити дитину можуть виключно громадяни України, які проживають на підконтрольній території.

Отже,

1. Інформацію про дітей, які були евакуйовані, можна отримати в обласних службах у справах дітей або в Нацсоцслужбі.

2. Спочатку відбувається попереднє онлайн-знайомство в режимі відеоконференції. А потім ще одне, вже особисте, безпосередньо в країні, де перебуває дитина.

3. Кандидат в усиновлювачі має отримати всю інформацію про стан здоров’я, особливості розвитку та характеру дитини.

4. Якщо, зваживши все, кандидат вирішує всиновити дитину, він має: оформити опіку/піклування (тимчасово на 3 місяці), отримати рішення рішення суду про усиновлення, подати документи на усиновлення, звернувшись до Служби в справах дітей або скориставшись порталом Дія (через кабінет громадянина).

Усі деталі – в нашій інфографіці

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора