Ворожбянська міська громада
Сумська область, Сумський район

Про допомогу ООН

Дата: 05.09.2023 11:22
Кількість переглядів: 48

Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації звертає увагу, що Благодійний фонд «Право на захист», має змогу здійснити свою діяльність у Сумській області. БФ «Право на захист», окрім широкого спектру матеріальних та нематеріальних видів допомоги внутрішньо переміщеним особам, які постраждали від військових дій, є партнером у сфері реєстрації на отримання грошової допомоги від Агентства ООН у справах біженців за угодою з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні. Розмір допомоги складає 2220 грн на одну особу на місяць та виплачується за три місяці.

Грошова допомога надається таким людям, які ще жодного разу з початку повномасштабного вторгнення не отримували міжнародну грошову допомогу у сумі 2220 грн/особа/місяць, мають дохід менший за 5400 грн на члена родини та належать до однієї з наступних категорій населення:

  • переселенці, які перемістилися після 24.02.2022;
  • особи, що не переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій (наприклад повністю або частково зруйноване житло / майно, завдання суттєвої шкоди здоров'ю, смерть близьких);
  • люди, що через воєнні дії були вимушені залишити свої домівки, але повернулися до постійного місця проживання (зокрема, із-за кордону).

А також мають хоча б один із наступних критеріїв вразливості (для трьох вищезазначених категорій):

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років i старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
  • прийомні сім'ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

ВАЖЛИВО: переселенці та постраждалі внаслідок підриву Каховської ГЕС можуть подати заявку на грошову допомогу повторно, навіть якщо вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій, але не раніше, ніж 3 місяці тому на момент подання заявки (за умови знаходження таких осіб на постраждалій від затоплення території Херсонської та Миколаївської областей на момент катастрофи).

Вищезазначені особи у Сумській області можуть подати заявку на грошову допомогу за адресою: м. Суми, вул. Новомістенська, 1 (графік: Пн-Пт 09:00-18:00).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора