A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ворожбянська міська громада
Сумська область, Сумський район

У КОЖНІЙ ГРОМАДІ МАЄ БУТИ СПЕЦІАЛЬНО НАВЧЕНА ПАТРОНАТНА РОДИНА ДЛЯ ДІТЕЙ, — ОКСАНА ЖОЛНОВИЧ

Дата: 12.06.2023 11:29
Кількість переглядів: 59

Фото без описуМіністерка соціальної політики України Оксана ЖОЛНОВИЧ долучилася до публічного обговорення кроків із реалізації реформи системи опіки й піклування, яке організував журнал «ELLE Україна». Вона розповіла, зокрема, що робить держава для забезпечення кожній дитині, незалежно від її статусу, сімейного середовища виховання та розвитку.

«Дітей, що проживають в інтернатах і мають статус, тобто можуть бути всиновлені чи передані під опіку, наразі п`ять з половиною тисяч. Майже три тисячі з них сьогодні перебувають за кордоном. Зараз шукаємо нові механізми, які б допомогли дітям та батькам зустрітися одне з одним. І це найбільший виклик нашого сьогодення. А інший — країні потрібно більше зусиль для підтримки родини в кризі, щоб утримати дітей з родиною і в родині», — підкреслила Міністерка.

Велику роль, за її словами, в цьому процесі відіграють громади. Наразі всі соціальні послуги фінансуються з місцевого бюджету, а місцеві бюджети не завжди мають ресурс на послуги для сімей, тому Мінсоцполітики працює над впровадженням додаткових програм.

«Моя велика мрія, — щоб у кожній громаді була спеціально навчена патронатна родина. Підготовка таких родин йтиме за допомогою ЮНІСЕФ. І тоді б діти не залишалися в інституціях. Навіть якщо діти й чекатимуть на визначення статусу, вони матимуть можливість перебувати у родині, хоч і тимчасовій», — переконана Оксана ЖОЛНОВИЧ.

Міністерка також роз’яснила порядок, який передбачає система опіки й піклування. Так, органи опіки та піклування вирішують про надання дитині-сироті або дитині, позбавленій батьківського піклування, відповідного статусу. Завдання служби у справах дітей полягає у знаходженні родичів для влаштування дітей, а якщо це неможливо, в пошуку піклувальної родини або дитячого будинку сімейного типу.

«Усиновлення є найважливішим інструментом для влаштування дитини, але якщо жоден з цих варіантів недоступний, дитина потрапляє до закладу», – констатувала Міністерка.

Реалізація реформи системи опіки й піклування має на меті забезпечити кожній дитині можливість наслідувати правильну модель родинного виховання та мати значущого дорослого у своєму житті, навіть якщо вона тимчасово перебуває в родині під час очікування визначення свого статусу, резюмувала Оксана ЖОЛНОВИЧ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора