Ворожбянська міська громада
Сумська область, Сумський район

Ламінувати документи чи ні?

Дата: 16.01.2023 15:23
Кількість переглядів: 103

Все частіше до нас звертаються громадяни, які цікавляться тим чи можна ламінувати документи. У законодавстві України відсутня пряма заборона ламінувати документи. Разом із тим, чимало послуг і процедур вимагають пред’явлення саме оригіналів документів. Що ж таке ламінування Ламінування чи ламінація — процес нанесення на поліграфічну продукцію прозорої плівки. Основним завданням та метою ламінування є захист готової друкованої продукції від впливу зовнішніх факторів та значне продовження терміну її експлуатації. Однак, у разі ламінування документів - ідентифікація справжності печаток та підписів утруднюється або стає неможливою.

Отже, відмова у прийнятті заламінованого документу є цілком обґрунтованою. Зверніть увагу, що дані положення не стосується документів, які первинно виготовлені із полімерного матеріалу (полікарбонату), зокрема:

-паспорт громадянина України у формі ID-картки;

- посвідчення водія;

- міжнародне посвідчення водія; 

- пенсійне посвідчення тощо. 

Також, важливо пам’ятати, що ламінування документів також стане на заваді у випадку потреби апостилювання документів Тож якщо у вас виникає питання ламінувати чи не ламінувати документи ми все ж таки не радимо це робити.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора