Що робити, якщо ваше житло зруйноване чи пошкоджене внаслідок воєнних дій?
Чинним законодавством наразі передбачено наступне:
- Власник зруйнованого майна звертається із заявою до органів місцевого самоврядування ( у разі відсутності – до військової адміністрації) з заявою про створення комісії з обстеження житла.
- Комісія складає акт обстеження, на підставі якого заявнику видається довідка про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації, необхідна для отримання компенсації.
"Прошу органи місцевого самоврядування до складу комісій з обстеження включати фахівців з будівництва, щоби максимально точно фіксувати характер і обсяг пошкоджень, адже від цього напряму залежить розмір компенсації" Дмитро Живицький.
Також, щоб отримати відшкодування, заявку можна подати в застосунку «Дія»:
- Оберіть пункт «Пошкоджене майно».
- Заповніть форму, вказавши дані щодо пошкодженого об’єкта, контакті дані, прикріпивши фото та опис пошкоджень;
- Якщо інформація про об’єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав, вона підтягнеться автоматично. У разі відсутності інформації про об’єкт в у реєстрі ви можете внести інформацію в ручному режимі.
- Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації.
Щодо строку подачі заяви на компенсацію, то наразі законом встановлений строк – протягом всього військового стану та 90 днів після його закінчення.
Сказати точно, яким буде розмір компенсації і коли її виплатять, поки що складно, адже найближчим часом очікуються зміни до законодавства.
Зокрема, у першому читанні прийнято проєкт Закону про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (№7198)
Проте подавати заяви, або готуватись до цього треба вже зараз, зосередивши основну увагу саме на фіксації стану майна.
Матеріал взято з ФБ сторінки голови Сумської обласної військової адміністрації Дмитра Живицького