Соціальний захист

Медогляд першачка: що потрібно знати?

Уже зовсім скоро батьки першачків подаватимуть документи до школи. А разом з ними медичні довідки №086-1/о - у якій міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі та 063 - з інформацією про зроблені профілактичні щеплення.

10:00:48 05.05.2021

Верховна Рада прийняла у першому читанні проєкт закону щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення чорнобильців

Верховна Рада України прийняла у першому читанні проєкт Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб", розроблений Мінсоцполітики.

16:30:55 29.04.2021

До уваги батьків дітей з інвалідністю!

Управління соціального захисту населення інформує, що відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2021 р. № 30), першочергово скористатися правом на забезпечення реабілітаційними заходами в реабілітаційних установах мають можливість діти з інвалідністю різних нозологічних захворювань.

14:30:09 29.04.2021

Що таке патронатна сім’я і як стати патронатним вихователем?

26 січня 2016 року був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який уперше в українському законодавстві закріпив таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я.

09:50:31 29.04.2021

Соціальна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Конституцією України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей та непрацездатних повнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги. Незалежно від того чи перебувають батьки у шлюбі чи ні.

13:20:33 28.04.2021

ІЗ ПОЧАТКУ 2021 РОКУ В ОБЛАСТІ УСИНОВЛЕНО 12 ДІТЕЙ

«Усиновлення та інші сімейні форми виховання відкривають великі можливості для дітей, адже для них немає нічого кращого, аніж рости в турботливій і люблячій сім’ї. Державна політика націлена на сімейне виховання та створює умови для його розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування матеріальну та соціальну підтримку», - наголошує Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ, начальник служби у справах дітей Сумської облдержадміністрації.

14:35:04 16.04.2021

Державна підтримка послуги патронатного вихователя

«Патронат над дитиною є інноваційною послугою підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини, і передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставинах», - розповідає Людмила ШЕВЧЕНКО, провідний спеціаліст відділу координації на контролю соціального захисту дітей служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації.

14:39:33 01.04.2021

Чи можна отримати компенсацію замість соціальної відпустки працівникам, які мають дітей

Відповідно до ст. 182-1 КЗпП України жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 цього Кодексу).

14:38:58 26.03.2021