Правова допомога поруч

А ваш сусід дотримується правил добросусідства?

Власник земельної ділянки вільно обирає, як її використовувати. Але трапляється, що його спосіб використання землі має негативний вплив на сусідні (суміжні) земельні ділянки. Тому у Земельному кодексі України чітко визначено обов’язок дотримання добросусідських відносин.

15:25:51 06.09.2021

Яку відповідальність нестиме споживач при несплаті за житлово-комунальні послуги

Погодьтесь, вода в крані впродовж доби, можливість приготувати їжу на газу, світло, електрика, теплі батареї взимку − це все так увійшло в наше життя, що без цих послуг ми вже не уявляємо наш побут. Кожен українець − споживач житлово-комунальних послуг. Тож отримуючи ці послуги, ми маємо не забувати і про обов’язок вчасно за них сплачувати.

10:43:22 15.07.2021

Працівник пішов служити за контрактом: що буде з зарплатою та місцем роботи

До фахівців системи безоплатної правової допомоги нерідко звертаються люди, які працювали на підприємстві, а потім пішли на військову службу за контрактом. Дуже часто з однаковими проблемами – роботодавець не виплачує середню заробітну плату або взагалі звільняє з роботи.

15:32:36 02.07.2021

Державна служба зайнятості відновила можливість онлайн-тестування на платформі «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа»

Усі охочі мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно в онлайн-форматі без відвідування центру зайнятості, якщо існує потреба в:

15:26:44 03.06.2021

Зміна прізвища дитини

У сімейному законодавстві встановлено, що після народження дитини у шлюбі або ж не в шлюбі, визначається її походження, та в залежності від походження її від того чи іншого чоловіка, він вноситься у свідоцтво про народження та в актовий запис, батьком дитини. Дитині дається прізвище батька (або подружжя) та відповідно по-батькові.

15:04:26 03.06.2021

Як збільшити розмір аліментів на дитину

Розмір аліментів, визначений рішенням суду, не вважається незмінним.  Стаття 192 Сімейного кодексу України прямо передбачає можливість зміни розміру аліментів за позовом одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення здоров’я одержувача аліментів та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України. Як збільшити розмір аліментів на дитину – розповідає фахівчиня Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анастасія Макеєва.

11:30:18 19.05.2021

Правове регулювання прав та обов’язків осіб, що проживають у цивільному шлюбі

В сучасному суспільстві дедалі частіше молоді люди починають своє спільне життя без офіційної реєстрації шлюбу, але при цьому мають повноцінні подружні стосунки, народжуючи дітей, придбаваючи житло, транспортні засоби, набуваючи спільно інше майно.

09:23:21 12.05.2021

На які правові гарантії може розраховувати споживач медичних послуг в 2021 році?

Кожна людина має природне невід’ємне і непорушне право на охорону здоров’я. Це право є об’єктивним, і лише при зверненні особи до закладу охорони здоров’я це право стає суб’єктивним і таку особу можна називати пацієнтом.

09:40:08 30.04.2021

Якщо пропустили строк спадкування

Спадкування - особливий правовий інститут. Можливість стати спадкоємцем не залежить від соціального статусу особи, її дієздатності, громадянства тощо. Водночас, законодавство встановлює певні умови, дотримання яких є обов'язковим для оформлення прав на спадкове майно. Однією із таких умов є дотримання спадкоємцем строку на прийняття спадщини.

13:00:38 16.04.2021