Довідка про відсутність заборгованості: нюанси отримання

Головне управління у Сумській області нагадує платникам, що Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1102/32554 (далі – Порядок № 733).

14:00 03.04.2024

Нітрати в ранніх овочах – небезпека для здоров’я

Після довгої зими всі вже скучили за свіжими овочами та фруктами. Ранні огірочки, помідори, зелена цибуля, молода редиска і капуста, які сьогодні продають в усіх магазинах і на базарах, так і ваблять до себе. Ми настільки скучили за свіжою зеленню і природними вітамінами, що готові купувати першу весняну зелень, яка виглядає, пахне і смакує майже як звичайна, ґрунтова. Купуючи їх, ми прагнемо наситити свій організм весняними вітамінами, особливо в теперішній час. Однак, не слід  забувати про нітрати.

10:15 03.04.2024

Пам'ятка для населення: Що необхідно знати про сказ

Захворювання на сказ було описано ще 3000 років тому, але і в наші дні воно не втратило своєї актуальності і реєструється більш ніж в 160 країнах світу. Щорічно понад 10 мільйонів людей отримують різні пошкодження від тварин і близько 50 тисяч гинуть від укусів тварин, хворих на сказ.

10:17 28.03.2024

Проєкт “Людина для людини”

Міністерство соціальної політики України, Національна соціальна сервісна служба України та Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, який діє за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейського Союзу, з метою сприяння популяризації професії фахівця соціальної сфери, підвищення поваги до професії соціального працівника та надання цінності цій професії в українському суспільстві, проводять інформаційну кампанію “Людина для людини”.

08:42 25.03.2024

Трансжири – що це таке? Їх вплив на здоров’я людини

Багато хто з нас неодноразово чув таке страшне слово, як «трансжири». Для більшості людей воно асоціюється з чимось надзвичайно шкідливим та небезпечним. Але при цьому, купуючи в магазинах вафлі та печиво своїй дитині, ми часто зовсім не дивимося складу і допомагаємо дитячому організму накопичувати цю дуже небезпечну речовину, яка може призвести до тяжких наслідків. Деякі все ж таки дивляться склад, але виробники навчилися маскувати страшне слово «трансжири» назвами, які не викликають жаху. У чому небезпека трансжирів, у яких продуктах вони містяться і як розпізнати їх у складі продуктів? Спробуємо розібратися.

11:32 19.03.2024

Увага!!! Бюджетні дотації за утримання великої рогатої худоби, кіз та овець будуть відновлені у 2024 році

Відповідно до листа – роз’яснення Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації  у 2024 році передбачено проведення виплати спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів власного відтворення (далі - дотація за приріст корів надається на безповоротній основі суб’єктам господарювання, які є юридичними, фізичними особами-підприємцями, фізичними особами і власниками корів, за кожну наявну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо на 1 липня поточного року порівняно з наявним поголів’ям корів станом на 1 січня поточного року, розмірі до 10 000 гривень на одну голову, але не більше 500 000 гривень одному одержувачу.

10:32 15.03.2024

Бути обізнаним платником податків та володіти інформацією щодо можливих каналів комунікації з податківцями на місцях є критично важливим, особливо в умовах воєнного часу

Платники податків є важливими суб'єктами податкових відносин. Вони забезпечують наповнення бюджету, який є джерелом фінансування державних програм та видатків. Тому важливо, щоб платники податків були обізнаними завжди і в мирні часи, а в умовах війни важливість поінформованості платників податків важко переоцінити. Знання можливих каналів комунікації з податковою службою особливо  в регіонах має вирішальне значення для оперативного та точного вирішення їхніх податкових питань. Сьогодні через переміщення людей, руйнування інфраструктури та інші фактори платникам податків може бути важко отримати необхідну інформацію або виконати необхідні дії.

14:59 04.03.2024