Епідемія COVID-19 вимагає введення бустерної дози вакцини

Дата: 11.01.2022 17:00

Питання протидії поширення коронавірусної інфекції, активізації вакцинальної кампанії та введення бустерної дози розглянули під час відеоселекторної наради з громадами під керівництвом тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Тараса САВЧЕНКА

За його словами, вакцинацію на Сумщині потрібно активізувати. Тим паче, що за показником – коефіцієнт виявлених випадків інфікування понад 20%, Сумщина автоматично перетнула помаранчеву межу і незабаром очікується нова хвиля захворювання. Безумовно, контроль за таких умов буде посилено, а всіх не вакцинованих жителів області чекають обмеження.

«Наше завдання – наразі працювати на упередження, активізувати протиепідемічні заходи, обговорити нові інструменти стимулювання проведення щеплень тощо. Перш за все, починати потрібно з себе і власноруч подавати приклад, зокрема і в питанні отримання бустерної дози вакцини», – звернувся до присутніх посадовець.

Заступник голови облдержадміністрації Олена БОЙКО наголосила, що наразі Сумщина входить до п’ятірки областей з високим відсотком завантаженості ліжок інтенсивної терапії. Це свідчить про те, що коронавірусна хвороба залишається агресивною. Єдиним доведеним засобом не потрапити до реанімаційного відділення є вакцинація.

«З огляду на те, що сьогодні світова спільнота перейшла до введення додаткових і бустерних вакцин, ми теж маємо у громадах говорити про ефективне виконання цієї процедури. Такі кроки потрібно робити з метою отримання додаткового захисту наших громадян від COVID-19», – наголосила Олена Бойко.

Вона також акцентувала увагу на тому, що владі на місцях потрібно подбати про безпеку і вакцинацію осіб похилого віку та осіб, що опинилися у скрутних життєвих обставинах, що перебувають у приватних інтернатних закладах. Персонал та пацієнти таких установ мають бути обов’язково щеплені.

Крім того, учасникам наради вкотре наголосили на важливості збільшення обсягів проведення тестувань, як ПЛР-тестувань, так і використання швидкісних тестів.

Довідково

Станом на 11 січня рівень вакцинації на Сумщині становить 48,5%. Щепилося 430 225 осіб, у тому числі 410 433 пацієнти або 46,2% дорослого населення – двома дозами, 101 особа – додатковою дозою, 469 – третьою (бустерною) дозою.

Загалом в області зроблено всього 841 228 щеплень (947,5 на 1 тисячу дорослого населення, при всеукраїнському показникові – 851,5 на 1 тисячу дорослого населення).

За попередню добу проведено 2 633 щеплення (1 доза – 763; 2 доза – 1 639, третя (додаткова та бустерна) доза – 231.

Нагадаємо, на Сумщині функціонує мережа підрозділів вакцинації: 147 пунктів щеплення, 34 мобільні бригади. Крім цього створено 21 центр масової вакцинації населення.