Перерахунок житлових субсидій та пільг

Дата: 28.12.2021 15:10

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 №483 «Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» (зі змінами) передбачено з 1 жовтня 2021 року по 30 квітня 2022 року (включно) фіксовані ціни на електричну енергію для індивідуальних побутових споживачів включно за весь обсяг споживання, які становлять: при споживанні до 250 кВт год-1,44 грн за 1 кВт год., при споживанні понад 250 кВт год.-1,68 грн за 1 кВт год.

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (зі змінами), для призначення житлових субсидій виконавцями комунальних послуг подаються відомості структурним підрозділам з питань соціального захисту населення про розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги.

Крім того, згідно з Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №373 (зі змінами), для розрахунку розміру пільги інформацію структурним підрозділам з питань соціального захисту населення про зміну тарифів на житлово-комунальні послуги надають виконавці комунальних послуг.

З метою правильного розрахунку розміру пільг та житлових субсидій виконавці послуг електричної енергії до 10 числа кожного місяця надають інформацію структурним підрозділам з питань соціального захисту населення про тариф на електричну енергію за попередній місяць щодо конкретного побутового споживача - отримувача пільги або житлової субсидії.

Оскільки розрахунок пільг і житлових субсидій проводиться за тарифом 1,44грн за 1 кВт год, то в наступному місяці структурними підрозділами соціального захисту населення здійснюється донарахування для тих отримувачів пільг та житлових субсидій, у кого тариф за даними виконавців послуг відмінний від того, який застосовувався для розрахунку в минулому місяці