Дій проти насильства

Дата: 09.12.2021 16:08

Про проведення на Сумщині акції «16 днів проти насильства» розповіла журналістам під час брифінгу заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила МУСІЯКА

Як відзначила посадовець, протидія домашньому насильству, торгівлі людьми, гендерній дискримінації тощо – це щоденна робота тисяч фахівців із різних служб. Проте Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» – це сконцентрований і потужний меседж у суспільство щодо формування непримиримого ставлення до цих ганебних явищ.

«Мета акції – сформувати нульову толерантність до насильства, поінформувати громадян та підвищити рівень їх обізнаності, ознайомити із правилами безпечної поведінки у різних ситуаціях. Важливо також навчитися розпізнавати різні види насильства. Адже окрім фізичного, часто трапляються випадки насильства психологічного та економічного. Саме їх важче ідентифікувати, а отже – вчасно відреагувати на їх прояви, захистити себе і своїх близьких», – розповіла вона.

За її словами, в області упродовж 16 днів проведено цілу низку заходів. Організатори охопили ряд дат і тематик: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства, 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера/волонтерки, 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Громадяни різних категорій долучилися до проведення активностей в усіх громадах області, тисячі адресатів почерпнули корисну інформацію.

Учасники брифінгу оглянули тематичні фотовиставки: «Скажи «Стоп» торгівцям людьми» та «Все починається з мами», що розміщені на 5 поверсі облдержадміністрації. Присутні також долучилися до написання побажань біля локації «Наші долоньки проти насильства».