Заклади, що забезпечують захист дитини

Дата: 09.12.2021 13:27

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей – це заклад соціального захисту, що створюється для тривалого (до 9 місяців) перебування дітей віком від 3 до 18 років, які опинились у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.

надання дітям комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги; проведення психолого-педагогічної корекції з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини.

У Сумській області функціонує три такі заклади для розміщення дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з усієї області: у містах Суми, Шостка та в селі Хоружівка Роменського району.

В основному, за клопотанням служб у справах дітей територіальних громад та на підставі направлення обласної служби у справах дітей, до зазначених закладів влаштовуються діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які залишилися поза сімейним оточенням, зазнали насильства тощо. Такі діти потребують, насамперед, розміщення в безпечному середовищі, а потім – курсу соціально-психологічної допомоги.

У практиці центрів соціально-психологічної реабілітації дітей нашої області були випадки, коли дитина особисто зверталася за допомогою до центру. Крім того, самим Положенням про заклад передбачена форма самозвернення дитини (цілодобово).

Чи знають самі діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, перебуваючи в загрозливому для життя та здоров’я середовищі в родині або зазнаючи різних видів насильства, що мають право самі попросити допомоги, захисту та безпечного притулку?