Про зміни до умов надання житлових субсидій

Дата: 07.12.2021 15:00

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2021 р. № 1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – Постанова) внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України

від 21 жовтня 1995 р. № 848 (далі – Положення).

Постановою спрощено механізм надання житлових субсидій громадянам, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення (перелік яких визначено в додатку 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада

2014 р. № 1085 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення») та які внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України залишилися без тепло - або газопостачання і використовують побутові електроприлади для обігріву своїх житлових приміщень. Розмір субсидії в опалювальний сезон буде обчислюватись з урахуванням соціальних нормативів споживання електричної енергії, які передбачені для електроопалення.

Субсидія розраховуватиметься на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та акта про відсутність централізованого постачання теплової енергії та/або природного газу, які надаються органом місцевого самоврядування.

Акт обстеження внутрішньобудинкових та зовнішніх мереж електропостачання для вказаних домогосподарств не потрібен.

Окрім того внесено інші зміни до умов надання житлових субсидій, що уточнюють критерії майнового та матеріального стану осіб, яким призначається житлова субсидія, зокрема:

– якщо у власності є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менше чотирьох мінімальних заробітних плат, яким менше 5 років;

– якщо відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря);

– у разі наявності у власності осіб житлових приміщень у селищах міського типу або на які оформлено спадщину;

– особам, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі рішення суду;

– у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету.

Зміни також стосуються форми декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, яка відтепер є додатком до вищезазначеного Положення.

Звертаємо увагу, що громадянам, які звернуться за оформленням житлової субсидії протягом двох місяців від початку опалювального періоду, субсидія призначається з початку такого опалювального сезону.

Категорії громадян, які звернуться для призначення субсидії на новий період, можуть надіслати заповнені бланки поштою або надати їх в електронній формі через Портал Дія, офіційний веб-сайт Мінсоцполітики (https://www.msp.gov.ua/news/16214.html) або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, також через інформаційні системи Мінсоцполітики (з накладенням кваліфікованого електронного підпису) або звернутися особисто до уповноваженої особи територіальної громади.

Нагадуємо, що для призначення житлової субсидії громадянам необхідно подавати:

– заяву про призначення та надання житлової субсидії;

– декларацію;

– довідки про доходи – у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;

– копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);

– договір наймання (оренди) житла (у разі наявності);

– інші документи, які не передбачені Положенням, але необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби). Такі документи громадянин має право надавати як за власним бажанням, так і за рекомендацією спеціаліста.