Змінено форми заяви про призначення та надання житлової субсидії

Дата: 24.11.2021 13:15

Постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 р. № 1144 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо соціального захисту споживачів комунальних послуг» внесені зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Зміни стосуються форми заяви для оформлення житлової субсидії, яка відтепер є додатком до вищезазначеного Положення.

Категорії громадян, яким необхідно надати нову заяву для призначення субсидії на новий період, можуть звернутися особисто, надіслати заповнені бланки поштою або надати їх в електронній формі через Портал Дія, офіційний вебсайт Мінсоцполітики (https://www.msp.gov.ua/news/16214.html) або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також інформаційні системи Мінсоцполітики (з накладенням кваліфікованого електронного підпису).

Нагадуємо, що для призначення житлової субсидії громадянам необхідно подавати:

– заяву про призначення та надання житлової субсидії;

– декларацію;

– довідки про доходи – у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;

– копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);

– договір наймання (оренди) житла (у разі наявності);

– інші документи, які не передбачені Положенням, але необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби). Такі документи громадянин має право надавати як за власним бажанням, так і за рекомендацією спеціаліста.