Сумщина і надалі лишається у «червоній» зоні, втім, люди потихеньку починають розслаблятися, нехтуючи обмеженнями, а кількість порушень карантинних обмежень збільшилася. Крім того, школярі масово пішли в школи на навчання.

Дата: 22.11.2021 15:11

Про це Дмитру ЖИВИЦЬКОМУ доповів на апаратній нараді начальник головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Віталій МОІСЕЄНКО

За його словами, за весь період дії «червоної» зони було здійснено перевірки на 3649 об’єктах. На 802 об’єктах було виявлено недотримання протиепідемічного режиму, що становить 19,2%. Всього було складено 254 протоколи та надано 591 припис.

За минулий тиждень фахівцями Держпродспоживслужби області у складі мобільних груп перевірено 708 суб’єктів господарювання. Загальний відсоток виявлених порушень становить 24%. Таким чином, факти недотримання карантинних умов і обмежень встановлено при кожній четвертій перевірці. У ході перевірок було накладено 55 штрафів та видано 133 приписи про усунення порушень. При цьому спостерігається тенденція до збільшення порушень карантинних обмежень у сфері продовольчої торгівлі, уточнив посадовець.

А цього тижня у зв’язку із виходом дітей на очне навчання у школи Держпродспоживслужба посилить свою увагу до закладів освіти. До організації роботи таких закладів в умовах червоної зони також є конкретні вимоги.

Як підкреслив Дмитро Живицький, покращення ситуації із захворюваністю на COVID-19 не означає, що потрібно послаблювати контроль за дотриманням протиепідемічних заходів.

«Спостерігаємо, що збільшилася дещо кількість порушень. Це свідчить, що люди потихеньку починають розслаблятися, нехтуючи обмеженнями. Ми, як і раніше, залишаємося в «червоній» зоні, нікуди вона не поділося, Обов’язковість дотримання карантинних правил залишається, а як показав досвід, контроль ще потрібно й посилити», – прокоментував він.

За інформацією Нацполіції, упродовж минулого тижня на території області складено 31 протокол та 39 постанов про адмінпорушення. Перевірено 695 COVID-сертифікатів, фактів підробок не виявлено. 855 перевірок на дотримання обмежувальних заходів було здійснено у сфері регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень, у тому числі 88 – на залізничному транспорті. За результатами рейдів за виявленими порушеннями складено 2 матеріали на громадян за відсутність COVID-серитфікату в автотранспорті, відкрито 1 кримінальне провадження за підробку тесту.