Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко провів селекторну нараду з керівниками регіональних органів соціального захисту населення з питання надання житлових субсидій

Дата: 19.11.2021 15:00

Враховуючи зміни, які відбулися у програмі житлових субсидій, сьогодні, 19 листопада 2021 року, під головуванням заступника Міністра соціальної політики України Віталія Музиченка та за участю керівника Національної соціальної сервісної служби України Владислава Машкіна відбулася селекторна нарада з регіональними органами соціального захисту населення.

На селекторній нараді заступник Міністра поінформував керівників регіональних органів соціального захисту населення щодо останніх змін в законодавстві стосовно порядку надання житлових субсидій населенню і наголосив на необхідності проведення належного навчання працівників органів соціального захисту населення місцевого рівня та виконавчих органів територіальних громад.

Під час наради, зокрема, обговорено наступні питання:

- надання пільг та житлових субсидій на оплату абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2021 № 1144;

- надання житлової субсидії мешканцям населених пунктів Донецької та Луганської областей на лінії зіткнення, які внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України залишилися без тепло- або газопостачання та вимушено використовують побутові електроприлади для обігріву своїх житлових приміщень;

- уточнення вимог до матеріального та майнового стану отримувачів житлової субсидії;

- удосконалення співпраці органів соціального захисту населення та виконавчих органів територіальних громад.

Окремо розглянуто питання щодо порядку проведення обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства для підтвердження непроживання окремих членів домогосподарства з числа зареєстрованих у разі неможливості документального підтвердження цього факту. Так, керівникам органів соціального захисту населення дано доручення провести відповідну роботу з усіма територіальними громадами для визначення посадових осіб, які уповноважені складати відповідні документи, що дасть можливість громадянам отримувати субсидію за відсутності документів, які підтверджують непроживання за місцем реєстрації окремих членів домогосподарства.

На селекторній нараді також наголошено на необхідності безумовного дотримання вимог законодавства при наданні житлових субсидій та інших видів державної підтримки населенню та важливості проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.