A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ворожбянська міська рада
Сумська область, Сумський район

Напередодні свята – Дня працівника соціальної сфери підбиваємо підсумки роботи у сфері соціального захисту населення району

Дата: 02.11.2021 14:46
Кількість переглядів: 36

Управлінням соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації проводилася значна робота з питань надання населенню соціальної підтримки.

За 10 місяців поточного року всього прийнято 12522 комплекти документів для призначення 13550 різних видів державної соціальної допомоги, житлових субсидій, компенсацій та пільг, у тому числі за допомогою програмного комплексу «Соціальна громада» - 8580 комплектів документів. По всіх прийнятих документах сформовані особові справи та передані для опрацювання за реєстром до відповідних структурних підрозділів управління.

На кінець жовтня поточного року управлінням соціального захисту населення надано громадянам району усіх видів соціальної допомоги, житлових субсидій, пільг та компенсацій на загальну суму 238,81 млн гривень.

З початку року нараховано житлових субсидій на суму 112,09 млн гривень, у тому числі у готівковій формі – на суму 106,50 млн гривень, у грошовій безготівковій формі – на суму 5,59 млн гривень.

За період з 01.01.2021 по 31.10.2021 проведена виплата житлових субсидій через відділення АТ «Укрпошта» на суму 55,49 млн гривень, через банківські установи – 51 млн гривень.

Крім того, протягом року проводяться перерахунки розміру житлових субсидій у зв’язку зі зміною тарифів на житлово-комунальні послуги. Здійснено автоматичний перерахунок житлових субсидій без звернення громадян на неопалювальний та опалювальний періоди.

Нараховано пільги на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій та безготівковій формах 7228 пільговикам на суму 25,95 млн гривень.

Компенсаційних виплат та допомог особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, нараховано на загальну суму 1,6 млн гривень.

Значна робота проводиться у напрямку соціального захисту учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил (далі – АТО/ООС).

На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги по Сумському району перебувало 1572 особи з-поміж учасників АТО/ООС, у тому числі 36 осіб, які мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих – 35 осіб.

Для здійснення заходів із психологічної реабілітації зазначених категорій громадян кошторисом на 2021 рік затверджено 408,02 тис. гривень. На вказану суму заплановано надати послуги із психологічної реабілітації 30 особам.

Станом на 28.10.2021 до управління соціального захисту населення надійшло 30 заяв. Направлено та отримано від суб’єктів надавачів послуг 29 гарантійних листів про згоду на надання послуг із психологічної реабілітації та готовність до укладення договору. Вже отримали послуги із психологічної реабілітації 22 особи на загальну суму 289,74 тис. гривень; одна особа знаходиться в санаторно-курортному закладі, ще 5 – планують отримати послуги із психологічної реабілітації протягом листопада – грудня 2021 року.

У 2021 році для забезпечення санаторно-курортного оздоровлення учасників АТО/ООС з державного бюджету для району затверджено 418,61 тис. гривень, що дасть можливість оздоровити 28 осіб. Отримали санаторно-курортне лікування 23 особи, один учасник АТО на цей час знаходиться в санаторному закладі. На 3-х осіб отримано гарантійні листи від санаторіїв на надання їм послуг у листопаді-грудні поточного року.

Проводиться робота з навчальними закладами щодо професійної адаптації учасників АТО/ООС. На зазначені заходи на 2021 рік передбачено кошти у сумі 131,44 тис. гривень. Учасники АТО/ООС, які потребують професійної адаптації, отримують її в обраних навчальних закладах.

Закінчили навчання 2 особи, 7 – навчається, 2 – планують розпочати навчання найближчим часом. Опрацьовується питання навчання ще 3-х осіб. Всього в черзі на отримання професійної адаптації перебуває 30 учасників АТО/ООС.

У рамках виконання Обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки для Сумського району у 2021 році передбачено 982,40 тис. гривень для виплати компенсації на придбання твердого палива (дров, торфобрикетів) учасникам АТО/ООС. Станом на 28.10.2021 нараховано та виплачено, в межах кошторисних призначень та помісячних асигнувань, компенсацію на суму 694,40 тис. гривень 217 сім’ям учасників АТО/ООС. Всього опрацьовано на звітну дату 259 комплектів документів.

Забезпечується право дітей та осіб з інвалідністю на отримання реабілітаційних послуг. Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю для Сумського району на 2021 рік за бюджетною програмою КПКВК 2507100 «Реабілітація дітей з інвалідністю», затверджено кошти в сумі 1 млн гривень.

За 10 місяців поточного року управлінням укладено з реабілітаційними установами 71 двосторонній договір на загальну суму 961, 97 тис. гривень; 53 дитини отримали реабілітаційні послуги.

Відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації) управлінням з початку року видано направлень для забезпечення реабілітаційними послугами 87 особам, із них 81 – дитині з інвалідністю та 6 особам з інвалідністю.

З початку року в управлінні на обліку по забезпеченню санаторно-курортними путівками перебуває 17 ветеранів війни та 347 осіб з інвалідністю загального захворювання.

Кошторисні призначення бюджетної програми «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю» на 2021 рік складають 240,50 тис. гривень, що дало змогу оздоровити 21 особу з інвалідністю загального захворювання та з дитинства та 2 особи отримують оздоровчі послуги.

Ветерани війни, особи, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» за рахунок коштів державного бюджету забезпечуються безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України. З початку року для Сумського району розподілено 35 путівок до санаторіїв Мінсоцполітики, за якими оздоровлено 6 осіб з інвалідністю внаслідок війни, та 29 осіб з інвалідністю від загального захворювання.

Протягом 2021 року проводилася активна робота щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації.

На кінець жовтня управлінням прийнято та опрацьовано 118 звернень (у тому числі сформовано паперових та електронних особових справ: Сумський центральний офіс – 62, Білопільський підрозділ – 37, Краснопільський – 19). Забезпечується подальша передача сформованих справ до територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів. За 10 місяців поточного року передано 118 справ.

Проведено роботу щодо передачі придатних до подальшої експлуатації технічних засобів реабілітації, що перебували на відповідальному зберіганні в управлінні соціального захисту населення, до пунктів прокату закладів та установ, що надають соціальні послуги населенню Сумського району в кількості 77 шт. Робота щодо соціального захисту громадян району продовжується.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь