Право громадян на своєчасність призначення та виплату державних соціальних допомог в умовах реформи системи соціального захисту населення

Дата: 23.10.2021 09:00

У зв’язку із реформою децентралізації змінилися підходи щодо реалізації мешканцями територіальних громад права на соціальний захист.

З 01 липня 2021 року запроваджено єдиний механізм прийняття територіальними громадами від громадян всіх заяв та документів для призначення будь-яких соціальних допомог, пільг, субсидій компенсацій тощо.

Перелік нормативних актів:

- постанови Кабінету Міністрів України:

від 22 липня 2020 р. No 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги»;

від 28 жовтня 2020 р. No 1035 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»;

від 21 квітня 2021 р. No 402 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»;

- накази Міністерства соціальної політики України:

від 19.09.2006 No 345 «Про затвердження Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги» (зі змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 жовтня 2006 р. за No 1098/12972;

від 30.12.2020 No 868 «Деякі питання адміністрування надання місцевими державними адміністраціями і територіальними громадами соціальної підтримки у сферах соціального захисту населення та захисту прав дітей»; від 12.02.2021 No 79 «Про упровадження програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».

ПК «Соціальна громада» дає змогу забезпечувати прийом первинних документів від громадян для призначення соціальної допомоги, житлових субсидій, пільг у територіальних громадах за місцем проживання та передавати ці документи в електронному вигляді органам соціального захисту населення.

З позиції Мінсоцполітики новий механізм забезпечує зручність для мешканців територіальних громад, особливо віддалених від районних центрів, спрощує механізм взаємодії органів місцевого самоврядування та структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій.