За тиждень в області від коронавірусу померли 80 людей – усі вони невакциновані

Дата: 18.10.2021 15:48

Про це голові Сумської облдержадміністрації Дмитру ЖИВИЦЬКОМУ під час апаратної наради повідомив начальник управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО

За його словами, за останню добу лабораторно підтверджено коронавірусну інфекцію у 488 осіб. Активних хворих в області – 9 649 особи, із них 1324 – лікується у стаціонарі, 1057 – у важкому стані, 44 – на апараті ШВЛ.

«В області спостерігається надвисока летальність: за тиждень померло 80 осіб, за останню добу – 4 хворі, – сказав Сергій Бутенко. – Усі померлі та особи, які знаходяться на апаратах ШВЛ, – це нещеплені громадяни».

Начальник управління охорони здоров’я зазначив, що 17 медичних закладів Сумської області сьогодні приймають хворих на коронавірусну інфекцію. Крім того, в Конотопській, Шосткинській та Охтирській громадах завантаженість ліжкового фонду становить майже 100%.

«Виникає необхідність вводити додаткові ліжкові місця, – повідомив Сергій Бутенко. – Усього у 17 закладах охорони здоров’я виділено 1778 ліжок для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу. Забезпечено киснем 1742 ліжка в закладах охорони здоров’я (98%). З них 808 ліжок забезпечено централізованою подачею кисню, 934 – кисневі концентратори. Усього в області завантаженість ліжкового фонду становить – 74,5%».

Начальник управління охорони здоров’я відмітив, що ситуація в області з коронавірусною інфекцією дуже напружена. У десять разів збільшено рівень захворюваності та становить 777 осіб на 100 тис. населення, при нормі < 75 на 100 тис. населення.

«Після зміни у ковідних відділеннях лікарі втрачають свідомість від перевтоми, – наголосив Сергій Бутенко. – Тому моє наступне звернення до жителів області – це водночас крик душі всіх лікарів: «Носіння маски, дезінфекція та вакцинація – це те, що може врятувати ваше життя та життя ваших рідних. Не нехтуйте цими правилами».

Голова облдержадміністрації наголосив, що попри те, що хвороба поширюється та все більше людей хворіє, у більшості торгово-розважальних центрів, транспорті громадяни не вдягають маски та не дотримуються протиепідемічних норм, нехтуючи всіма правилами безпеки.

«Необхідно посилити протиепідемічні заходи та жорстоко контролювати усіма законними методами їх дотримання у закладах громадського харчування, ТРЦ, транспорті та інших місцях, де знаходиться велика кількість людей, – зазначив Дмитро Живицький. – Накладати штрафи потрібно не лише на порушників, а й на керівників відповідних закладів. Лише добросовісне дотримання карантинних вимог, в тому числі маскового режиму, дистанції, дозволить покращити ситуацію в області».