15 жовтня в Україні та світі відзначають Міжнародний день «Білої тростини» – так називають день незрячих людей

Дата: 15.10.2021 09:00

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 2,2 мільярдів людей у світі мають порушення зору. Понад 36 мільйонів людей – живуть з повною втратою зору

Щоб привернути увагу до цієї проблеми, а також до потреб незрячих людей в Україні та світі щороку 15 жовтня відзначається Міжнародний день «Білої тростини». Він також нагадує про необхідність створювати умови, щоб люди з порушеннями чи з повною втратою зору відчували себе включеними в життя, мали доступ до інформації, рівні можливості навчатися, заробляти, відпочивати.

У суспільстві, яке поділяє цінності безбар’єрності, важливо також просувати культуру толерантного спілкування, в тому числі стосовно людей з порушеннями зору.

«Довідник безбар’єрності», який у вересні цього року презентувала перша леді Олена ЗЕЛЕНСЬКА, рекомендує відмовитися від вживання слів «сліпий», «підсліпуватий», «людина з вадами зору» та замінити їх на коректні «людина з порушеннями зору», «людина з повною/частковою втратою зору», «незрячий/незряча».

«Слово «сліпий» ви можете бачити і в медіа, і в українських законах, але воно некоректне, тому що таврує людину за ознакою однієї дисфункції. Крім того, воно несе в собі вже деяку метафоричність. Ми говоримо «сліпа любов» або «сліпі люди», коли маємо на увазі, що хтось не помічає очевидних речей. Але не через порушення зору, а через небажання чи обставини», - пояснює Довідник.

У випадку, коли йдеться про людину з повною втратою зору, допустимо вживати термін «незряча людина». Більше читайте за посиланням https://bf.in.ua/.

Нагадаємо, «Довідник безбар’єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді Олени Зеленської. Він створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. Аналітичну та технічну підтримку проєкту надавала ГО «Безбар’єрність».

Упорядниця Довідника – Тетяна КАСЬЯН, ілюстраторка – Ольга ДЕГТЯРЬОВА. Партнерами проєкту виступили ДТЕК, Danone, Fairmont Grand Hotel Kyiv, Inka, 1+1 media, Доступно.UA, Happy Today.

За матеріалами прес-служби Офісу Президента України.