Дмитро Живицький: Потрібно нарощувати темпи вакцинації від COVID-19

Дата: 01.09.2021 16:44

За словами Дмитра Живицького, саме голови територіальних громад найбільш зацікавлені у збільшенні кількості вакцинованих жителів. Адже коли епідемічна ситуація щодо COVOD-19 стабільна, тоді працюють школи, підприємства та інші заклади, які, в свою чергу, сплачують податки та наповнюють бюджети відповідних громад.

«Потрібно нарощувати темпи вакцинації від COVID-19, – сказав Дмитро Живицький. – Чим більше щеплень буде проведено, тим довше Сумська область перебуватиме в «зеленій зоні» .

Як повідомив начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО, станом на 1 вересня в області зафіксовано 79 445 офіційно підтверджені випадки захворювань на коронавірусну інфекцію. За останню добу лабораторно підтверджено коронавірусну інфекцію у 43 осіб, що свідчить про незначну, але зростаючу тенденцію до збільшення кількості хворих та заражень коронавірусом штаму «Дельта».

«Необхідно активізувати роботу сімейним лікарям. Вони мають звертатися до своїх задекларованих пацієнтів, які вакцинувалися однією дозою вакцини та слідкувати за тим, щоб не було протерміновано строки отримання другої дози вакцини», – сказав Сергій Бутенко та закликав активно продовжувати вакцинальну кампанію.

Начальник управління охорони здоров’я наголосив також на необхідності при появі перших симптомів гострої респіраторної інфекції не зволікати і звертатися до сімейних лікарів, а сімейним лікарям направляти таких пацієнтів на ПЛР-тестування на COVID-19. Центр профілактики інфекційних хвороб має наразі достатню кількість таких тестів.