Щеплені проти COVID-19 жителі Сумщини можуть отримати сертифікати про вакцинацію

Дата: 09.06.2021 13:24

Особи, яких щепили двома дозами вакцини проти COVID-19, за потреби можуть отримати свідоцтво про вакцинацію для виїзду за кордон

«Для пред’явлення за потреби при перетині державного кордону таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі після щеплення другою дозою вакцини в медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я, зокрема в сімейного лікаря», – повідомила заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Галина ХОМЕТА під час брифінгу.

У випадку отримання свідоцтва шляхом звернення до лікаря, документ заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров’я.

Заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою та міститиме інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо). Тому для цього обов’язково необхідно мати з собою закордонний паспорт для коректного введення паспортних даних.

За потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно із міжнародними вимогами.

Такий сертифікат обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони  здоров’я та підпис лікаря. Має бути підписаний пацієнтом або його уповноваженим представником. Сертифікат буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ. Термін дії свідоцтва – один рік із можливістю продовження.