Державна підтримка послуги патронатного вихователя

Дата: 01.04.2021 14:39

«Патронат над дитиною є інноваційною послугою підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини, і передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставинах», - розповідає Людмила ШЕВЧЕНКО, провідний спеціаліст відділу координації на контролю соціального захисту дітей служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації.

Дещо детальніше фахівець розповіла про державну підтримку послуг патронатних вихователів.

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня її вибуття з такої сім’ї включно та поновлюються у разі наступного влаштуванні дитини в сім’ю патронатного вихователя.

Розмір соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць. Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину.

Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

У разі, коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш, як на 50 відсотків.

На оплату послуг патронатних вихователів та виплату соціальної допомоги на утримання дітей у сім'ях патронатних вихователів за рахунок коштів субвенції з державного бюджету у Сумській області у 2019 році виплачено 1284,3 тисячі гривень, за підсумками 2020 року – 1161,45 тисяч гривень.

За консультацією чи додатковою інформацією щодо створення сімей патронатних вихователів можна звертатися до місцевих центрів соціальних служб, служб у справах дітей, а також до служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації (60-77-22).

За матеріалами Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації