Спростовуємо міфи: чи ведуть вакцини проти коронавірусу до безпліддя у жінок?

Дата: 05.05.2021 14:00

Ті, хто створив міф про безпліддя, описують такий процес в організмі: антитіла, що утворюються після вакцинації, приєднуються не лише до спайкового білка коронавірусу, а й до дещо подібного білка: синцитин-1. Цей білок важливий для розвитку плаценти в матці. Якщо цей білок пригнічується імунною реакцією після вакцинації, це призводить до безпліддя, аргументують цю версію.

«Ця теорія не може бути правильною з маси причин», – коментує для DW керівник лабораторії плаценти Університетської клініки в німецькому місті Єна Удо Маркерт (Udo Markert). Подібність між білками надзвичайно низька. За словами Маркерта, це 0,75 відсотка, «а це дуже мало», – наголошує учений. Науковці вже досліджували небажану взаємодію між антитілами та синцитином-1 у медпрепараті проти розсіяного склерозу. Він мав бути ефективним проти білка, який на 81 відсоток ідентичний синцитину. Результат: не було зафіксовано значних взаємодій.

Друга важлива причина – сам вірус COVID-19: «Жіночий організм під час хвороби сповна навантажений білком, більше, ніж після вакцинації», – каже Маркерт. Згідно з цією ж теорією, сама вже коронавірусна інфекція мала б становити навіть вищий ризик безпліддя. До речі, за словами ученого, під час епідемії SARS у 2002-2003 роках, не було встановлено жодних зв'язків між інфікуванням і безпліддям у жінок. Спайковий білок збудника SARS був майже ідентичним до властивостей спайкового білка у SARS-CoV-2.

Британське товариство народжуваності (BFS) також категорично заявляє: «Немає жодних доказів і жодної теоретичної основи для тверджень, що якась із вакцин проти COVID-19 впливає на фертильність жінок або чоловіків».

За матеріалами: https://www.dw.com/uk/covid-19-chotyry-mify-pro-vaktsyny-vid-koronavirusu/a-57267433