Логвин Пилип Андрійович #ШануймоСвоїхГероїв

Дата: 05.05.2021 08:50

Пропонуємо вашій увазі біографічну пам’ятку про нашого земляка – Героя Радянського Союзу, Логвина Пилипа Андрійовича, який став на захист Батьківщини в роки однієї з найжорстокіших і найкривавіших в історії воєн.

Логвин Пилип Андрійович (23.10.1922 - 02.09.1990) – командир батареї 491-го мінометного полку 38-ї армії Воронезького фронту, старший лейтенант. Народився 23 жовтня 1922 в селі Череватівка в сім'ї селянина. У 1939 році закінчив школу ФЗУ. Працював слюсарем на паротягобудівному заводі в Харкові. У Червоній Армії з липня 1941 року. У 1942 році закінчив Лепельске артилерійсько-мінометне училище. Член ВКП (б) / КПРС з 1943 року. Учасник Великої Вітчизняної війни з липня 1942 року. Воював на Воронезькому і 1-му Українському фронтах. Командир батареї 491-го мінометного полку (38-а армія, Воронезький фронт) старший лейтенант Пилип Логвин 6 жовтня 1943, переправляючись через Дніпро в районі села Сваром'є Вишгородського району Київської області (Україна), зумів врятувати майно батареї. Розгорнувши батарею на позиції біля села Вишгород (нині місто Київської області України), сприяв піхоті у відбитті декількох контратак противника, утримання, а потім і розширенні захопленого плацдарму.

Ось що згадує Пилип Андрійович про форсування Дніпра:

«З підходом наших військ до Дніпра мені тимчасово довелося виконувати обов'язки командира 6-ї батареї. Їй випала честь першою в полку форсувати річку на Лютізький плацдарм. До форсування готувалися завчасно: човни, на яких переправлялися через Десну, везли з собою. Форсування почалося пізно ввечері. Ми переправлялися на човні, довелося першим випробувати силу вибуху ворожого снаряда. Човен вибуховою хвилею розломило. Екіпаж опинився у воді. Протилежного берега досяг за допомогою телефонного кабелю, який кинули мені піхотинці. Гарматні розрахунки батареї переправилися успішно. Не досяг правого берега тільки 3-й розрахунок, який загинув від прямого попадання снаряда в пліт. На нашій дільниці противник через плавні в закруті Дніпра та Ірпені не міг застосувати танки. Зате він не шкодував снарядів і бомб. Не скупився і на контратаки, які вимотували бійців фізично. Інший раз здавалося, що настала межа людській напрузі. Ми відчували великі труднощі в доставлянні боєприпасів і продовольства. Та й чи багато переправити за ніч плотом, коли ширина дзеркала води досягала 800 метрів. Особливо важко було, коли вийшли з плавнів. Траплялося, що німецькі танки вривалися в нашу оборону, але змушені були відкочуватися назад, бо піхота супротивника кожен раз відтиналася вогнем радянських артилеристів. Одного разу нам «допомогла» ворожа авіація. Вона відбомбилася на наш передній край оборони та завдала втрати німецьким танкам. Ми скористалися цим, розташувалися на узліссі та з близької відстані надали й ми «допомогу» авіації противника: добили решту німецькі танки. Полегшення настало тільки після того, як підрозділи заволоділи Вишгородом».

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 9 лютого 1944 року за вміле керівництво підрозділами, стійкість і мужність, проявлені в боях з ворогом, старшому лейтенанту Логвину Пилипу Андрійовичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» (№2308). Після війни продовжував службу в Збройних Силах. У 1948 році закінчив курси удосконалення офіцерського складу. Був райвоєнкомом в місті Ворошиловград (нині Луганськ, Україна). З січня 1973 полковник П.А.Логвін - в запасі.

Жив у Ворошиловграді (нині Луганськ). Працював у Ворошиловградському обласному комітеті з телебачення і радіомовлення на різних посадах. З 1981 року - на заслуженому відпочинку. Брав активну участь у суспільно-політичному житті міста. Пізніше переїхав до міста Суми. Помер 2 вересня 1990. Похований на Центральному кладовищі в Сумах. Нагороджений орденами Леніна, Богдана Хмельницького 3-го ступеня, 2 орденами Вітчизняної війни 1-го ступеня, орденом Червоної Зірки, медалями.

#ШануймоСвоїхГероїв