До уваги батьків дітей з інвалідністю!

Дата: 29.04.2021 14:30

Управління соціального захисту населення інформує, що відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2021 р. № 30), першочергово скористатися правом на забезпечення реабілітаційними заходами в реабілітаційних установах мають можливість діти з інвалідністю різних нозологічних захворювань.

Перелік реабілітаційних установ затверджується Фондом соціального захисту інвалідів. Його можна переглянути на офіційних веб-сайтах Фонду, Мінсоцполітики (www.msp.gov.ua у розділі «Інвалідність» - «Реабілітація дітей з інвалідністю» - «Перелік реабілітаційних установ»).

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації. Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис.грн., III ступеня - 25 тис.грн, для однієї дитини - сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III, ступеня, збільшується на 50% для кожного ступеня.

Реабілітаційні заходи призначаються індивідуально, залежно від потреб дитини, та надаються як у стаціонарі, так і амбулаторно. У межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року. Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі в граничну вартість може включатися вартість проживання, харчування та перевезення (у разі потреби) дитини, яка потребує сторонньої допомоги, та одного з батьків дитини чи її законного представника або особи, що буде її супроводжувати.

Якщо реабілітаційних послуг потребують одночасно двоє і більше дітей з однієї сім’ї, супроводжуючою особою може бути також другий із їх батьків, законних представників, один із близьких родичів (повнолітні брат або сестра, бабуся, дідусь, дядько, тітка) за наявності письмового підтвердження про це одного з батьків або законного представника.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один з батьків дитини чи її законний представник подає до уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної ради відповідної територіальної громади або центру надання адміністративних послуг за місцем реєстрації, фактичним місцем проживання заяву та комплект документів для подальшої їх передачі до управління соціального захисту населення з метою опрацювання та укладання двостороннього договору з реабілітаційною установою.

Батьки дітей з інвалідністю надають наступні документи:

• заяву про направлення дитини із зазначенням інформації про обрану реабілітаційну установу та терміну заїзду;
  • копії паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження , та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
  • індивідуальну програму реабілітації, видану лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу з обов’язковим внесенням обраної реабілітаційної установи;
  • виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).
  • документ, який підтверджує статус дитини – сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування;
  • одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи.

За більш детальною інформацією з питань безпосереднього направлення слід звертатися до реабілітаційної установи до управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації за номером телефону: (0542) 65-98-23.