Закликаємо до дотримання карантинних заходів під час великодніх свят

Дата: 29.04.2021 09:30

На Великодні свята в Україні наразі не передбачаються додаткові карантинні обмеження. Однак Міністерство охорони здоров'я розробило низку рекомендацій щодо святкування Великодня під час карантину.

«Ми маємо підтримку нашого духовенства. Зокрема, дійшли згоди щодо можливості зменшення тривалості богослужіння з одночасним збільшенням їх кількості, фіксації дверей в храмах, аби вони постійно були відчинені. Також домовилися про додаткову заборону  фізичного контакту при здійсненні обрядів – поцілунки хрестів, ікон, святинь», – зазначив Степанов.

МОЗ рекомендує українцям дотримуватись правил і норм, які діють сьогодні. Міністр також наголосив, що перебувати на богослужіннях і церковних обрядах, незалежно від того, де вони будуть відбуватися, всередині храму чи на подвір’ї, потрібно обов’язково в масці. «Правильно надіта маска захищає від недугу!», – нагадав Степанов. Очільник МОЗ порадив за можливості брати участь у богослужіннях одному членові родини та максимально виключити відвідування служби людьми похилого віку та тими, хто має хронічні захворювання.

«На відміну від вірян, коронавірус – це переконаний атеїст, для нього немає жодних свят, він завжди буде намагатися вразити вас або ваших близьких. Будьте обережні, турбуйтеся про рідних, дайте можливість перепочити нашим лікарям!», – напередодні Великодня закликав українців Степанов.

Міністерство охорони здоров’я України надає рекомендації для церков на Великдень у карантин:

• проводити богослужіння онлайн;
  • збільшити кількість служб з освяченням великодніх кошиків і зменшити їхню тривалість;
  • зафіксувати вхідні двері на територію і в приміщеннях церков у відкритому стані, щоб забезпечити циркуляцію повітря всередині приміщення;
  • встановити обмеження на відвідування служби перед благословенням всередині храмів і забезпечити дотримання дистанції між вірянами на вулиці не менше 1,5 м.