З 1 вересня 2021 року зміниться порядок отримання пенсій

Дата: 21.04.2021 14:30

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2021 р. №277 “Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України” передбачено, що з 1 вересня 2021 року виплата пенсій та грошової допомоги здійснюватиметься через поточні рахунки уповноважених банків для всіх одержувачів, крім:

• людей з інвалідністю І групи;
  • осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • осіб, які досягли 80- річного віку;
  • одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через установу, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Звертаємо увагу, що одержувачі, які на сьогодні ще не обрали собі уповноважений банк, зможуть це зробити до 1 вересня 2021 року.

У разі, якщо до 1 вересня 2021 року одержувач не визначить для себе уповноважений банк, то рахунок йому (крім осіб з окремих категорій, зазначених вище) буде відкрито в уповноваженому банку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за зверненням органів Пенсійного фонду України або органів соціального захисту. Людина зможе в будь-який момент змінити уповноважених банк за власним бажанням.

Уповноважені банки за бажанням одержувачів надаватимуть послуги з виплати пенсій та грошової допомоги з доставкою додому відповідно до умов договорів.

До 1 вересня 2021 року Пенсійним фондом України буде проведено конкурс для вибору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України.

До визначення переможців проведення конкурсу функції організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України, здійснює національний оператор поштового зв’язку, функції якого виконує акціонерне товариство “Укрпошта”.

Нагадаємо, що інформацію з актуальних питань пенсійного забезпечення можна отримати за номером телефону “гарячої лінії” : +380 99 663 02 29.

Заступник начальника відділу обслуговування громадян №7
головного управління ПФУ в Сумській області                                                                                  Ольга МАКАРЕНКО