Підписано Меморандум між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України

Дата: 09.02.2021 14:00

20 січня 2021 року під час зустрічі міських голів з Урядом відбулася нарада з питань тарифної політики у сфері централізованого теплопостачання, на якій була досягнута домовленість про укладення Меморандуму.

А вже сьогодні, 9 лютого 2021 року, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко та з боку Уряду – Міністр розвитку громад та територій України, Перший заступник Міністра енергетики України, Голова НКРЕКП, Голова правління НАК «Нафтогаз України» підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України.

Меморандумом зазначено, що тариф на тепло та гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону не зростатиме, а підприємства комунальної теплоенергетики отримають природний газ в обсягах, що забезпечить стале проходження опалювального сезону.

Урядом було погоджено, що збитки комунальних підприємств, отримані від державного регулювання тарифів на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні, будуть компенсовані до 1 жовтня 2021 року. Мінрегіон, Міненерго, НАК, АМУ спільно визначать фінансові джерела для цієї компенсації і розроблять відповідні законодавчі інструменти.

Як зазначив Голова Асоціації міст України Віталій Кличко: «Підписання Меморандуму – це перший крок у налагодженні дієвого діалогу між центральною владою та місцевим самоврядуванням із питань централізованого теплопостачання. Ми очікуємо, що Уряд дотримається усіх домовленостей і не допустить кризи в системі теплозабезпечення населення та соціальних об’єктів».

У результаті довгої та наполегливої роботи Асоціації міст України, Урядом усе ж було визнано, що накопичені роками проблеми підприємств теплопостачання не мають перекладатися на місцеві бюджети, а їх слід вирішувати на центральному рівні.